Zima se blíží, za týden začne klepat na dveře

Zima se blíží, za týden začne klepat na dveře
15.11.2015
Zima se pomalu ale jistě blíží, během příštího týdne bude ještě poměrně teplo, ale s jeho koncem se citelně ochladí a na horách bude sněžit

Počasí budou nadále v západním proudění ovlivňovat frontální systémy, což znamená počasí s velkou oblačností a se srážkami. S koncem týdne začne od severozápadu proudit studený vzduch, který přinese citelné ochlazení a od vyšších poloh začnou srážky přecházet ve smíšené nebo sněhové.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo, na severovýchodě s občasným deštěm nebo s přeháňkami, během dne od západu ubývání oblačnosti na jasno až polojasno. K večeru v Čechách opět přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou v úterý na 9 až 5 °C, ve středu na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní až jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ve čtvrtek srážek méně, v pátek místy vydatnější. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 7 až 3 °C, v neděli na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 5 až 9 °C a v neděli na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. listopadu, naznačuje většinou oblačnou oblohu, zpočátku místy, postupně ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, ojediněle až na 5 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup