Zima přichází, teploty spadnou k -10 °C

Zima přichází, teploty spadnou k -10 °C
30.12.2015
Zimní počasí konečně přichází, i když jen v podobě holomrazů. Sněhu se do konce týdne moc nedočkáme, srážky budou jen slabé.

Konec týdne přinese na naše území mrazivé teploty, kdy noční minima budou klesat k -10 °C a zejména v Čechách, se místy vyskytne slabé sněžení.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, ojediněle mlhy, na západě postupně přibývání oblačnosti a k večeru na západě místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, na východě až na -11 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, na východě Moravy zpočátku ještě polojasno. Místy s občasným sněžením nebo s přeháňkami, na západě Čech místy srážky mrznoucí nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, na západě Čech okolo 0 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na -1 až 3 °C, na Moravě na -5 až -1 °C. Vát bude v Čechách mírný jihozápadní vítr, na Moravě mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Během dne postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, na východě Moravy až na -9 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na -2 až 2 °C, na Moravě na -5 až -1 °C. Vát bude zpočátku slabý, postupně mírný východní vítr.

Během neděle očekáváme polojasno až oblačno, od jihozápadu v Čechách postupně přibývání oblačnosti až na zataženo a později místy se slabým občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

 

 

frame-scrollup