Zima přichází

Zima přichází
26.11.2017
Předpověď počasí na nadcházející týden slibuje pravý příchod zimního počasí, teploty i během dne klesnou postupně pod nulu a sněhové vločky se ke konci týdne vyskytnou i v nížinách

V pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, zejména v horských oblastech ojediněle se sněhovými přeháňkami. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a později na severozápadě i s přeháňkami nebo s občasným deštěm, který bude v polohách od 600 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude většinou zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, od 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou v Čechách na 4 až -1 °C, na Moravě na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Středa bude nadále oblačná až zatažená, místy s přeháňkami, od 500 m většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, ojediněle až na -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno, místy se slabými přeháňkami, od 300 m většinou sněhovými. Ve čtvrtek na východě Moravy s trvalejším sněžením. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 1 až -3 °C, v pátek na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 0 až 4 °C a v pátek na -1 až 3 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v neděli postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti se sněžením. Ranní teploty klesnou -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled na následujicí týden, od pondělí 4. prosince naznačuje většinou oblačnou až zataženou oblohu, zpočátku ojediněle, ke konci týdne místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou -3 až -7 °C, ojediněle až na -9 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na -4 až 0 °C.

 

 

frame-scrollup