Zima povolí, teploty porostou k 5 °C

Zima povolí, teploty porostou k 5 °C
29.01.2017
Začátek týdne bude ještě poměrně mrazivý, v dalších dnech se však oteplí ve dne až k 5 °C.

Zima začne pozvolna povolovat, ještě na začátku týdne klesnou noční minima místy pod -10 °C, postupně začnou stoupat slabě pod nulu. Denní teploty se začnou během dne dostávat až k 5 °C.

V pondělí bude zataženo až oblačno, přechodně místy polojasno. Odpoledne v Čechách od západu se sněžením, které bude v nižších a středních polohách přecházet v déšť nebo déšť se sněhem, místy srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C,  zejména na Moravě při vyjasnění až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v Čechách v nižších a středních polohách místy srážky dešťové nebo mrznoucí. Odpoledne ustávání srážek. Ranní teploty klesnou v Čechách na 1 až -3 °C, na Moravě na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, v Čechách místy až na 4 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Od středy do pátku očekáváme oblačno až zataženo, na horách a přechodně místy i v nižších polohách polojasno. Ojediněle se slabým sněžením nebo s mrznoucím mrholením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti okolo -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, v pátek až na 5 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky většinou sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 6. února, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

frame-scrollup