Zima postraší na začátku týdne

Zima postraší na začátku týdne
10.02.2019
Zimní počasí nás postraší na začátku týdne, avšak celodenní mrazy na většině území nečekejme a v nižších a středních polohách budou srážky přecházet ve smíšené nebo dešťové.

Pokud máte rádi zimu a těšíte se, že únor se vytáhne zimním počasím, tak zatím to tak nevypadá. Na horách v příštích dnech několik centimetrů sněhu připadne a bude mrznout, mimo hory však bude počasí spíše připomínat jarní měsíce.

V pondělí bude proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, pod 400 m smíšenými nebo dešťovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý nadále proměnlivá oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, které budou v polohách pod 300 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno, na severovýchodě až zataženo a místy se sněhovými přeháňkami, v polohách pod 400 m smíšenými nebo dešťovými. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na severovýchodě až na -6 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, jen ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, na sněhové pokrývce a při zmenšené oblačnosti na -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek čekáváme oblačno až zataženo, na východě postupně s občasným sněžením, které bude v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na východě Moravy okolo 2 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. února, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, jen ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

 

frame-scrollup