Zima pořád nikde

Zima pořád nikde
12.01.2020
Pokud jste milovníci zimního počasí nebo alespoň normálního počasí pro danou roční dobu, pak pro vás mámě opět špatnou zprávu, ani v nadcházejícím týdnu se zima ještě nedostaví. Situace by se mohla trochu zlepšit až s příchodem příštího týdne.

V pondělí a v úterý bude oblačno, hlavně na Moravě místy zataženo nízkou oblačností a s mrznoucími mlhami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, při nízké oblačnosti okolo 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek polojasno, místy, zejména na Moravě zataženo nízkou oblačností s mrznoucími mlhami. Ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, při nízké oblačnosti okolo 1 °C.

Od pátku do neděle očekáváme oblačno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Postupně místy s přeháňkami, které budou od vyšších poloh smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpořátku na 1 až -3 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C

Změna počasí by měla nastat až s příchodem nového týdne, od pondělí 20. ledna očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh srážky sněhové, ke konci týdne srážky sněhové od středních poloh. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C°.

 

frame-scrollup