Zima pokračuje, teploty spadnou hluboko pod -10 °C

Zima pokračuje, teploty spadnou hluboko pod -10 °C
17.01.2016
Na začátku týdne spadnou minimální teploty hluboko pod -10 °C, na konci týdne je však v Čechách náznak oteplení nad nulu a déšť

Počasí v nadcházejícím týdnu bude mít zimní charakter, noční minima budou padat hluboko pod -10 °C. Až na konci týdne by se teploty v Čechách měly dostat slabě nad nulu. Předpověď na toto období však budeme ještě upřesňovat, protože prognózy meteorologických modelů se pro toto období velmi liší a ve hře jsou jak chladnější varianty, s teplotami na celém území pod nulou tak teplejší varianty, s teplotami na celém území nad nulou.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce na -13 °C. Denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý bude skoro jasno až polojasno, na jihozápadě přechodně až oblačno. Ranní teploty klesnou na -9 až -13 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce až na -16 °C. Denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -8 až -12 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce až na -16 °C. Denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C, na jižní Moravě na 0 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme skoro jasno až polojasno, na severovýchodě přechodně místy až oblačno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -9 až -13 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce až na -17 °C. Denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C.

V sobotu očekáváme zpočátku polojasno, od západu postupně přibývání frontální oblačnosti, později se sněžením, které bude v Čechách postupně v nižších a středních polohách přecházet v déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C, od západu postupně oteplování a v západních Čechách až na 3 °C.

V neděli očekáváme oblačno, místy se slabými sněhovými přeháňkami, které budou v Čechách přecházet v dešťové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, na jihozápadní polovině Čech okolo 1 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách na -1 až 3 °C a na Moravě na -6 až -2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. ledna, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou zejména v Čechách přecházet v nižších a středních polohách v déšť nebo déšť se sněhem. V druhé polovině týdne očekáváme většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na -2 až -6 °C, v Čechách okolo 2 °C, postupně na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na -5 až -1 °C, v Čechách až na 3 °C, postupně na -2 až 2 °C.

frame-scrollup