Zima pokračuje, teploty slabě nad nulou

Zima pokračuje, teploty slabě nad nulou
20.03.2013
V příštích dnech se denní maxima udrží jen slabě nad nulou a bude většinou polojasno

Počasí v příštích dnech bude o něco chladnější, než se předpokládalo, teploty ve dne se budou držet slabě nad nulou, noční budou klesat ještě hluboko pod nulu. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasnými srážkami, nebo s přeháňkami, v Čechách většinou sněhovými, na Moravě dešťovými, od vyšších poloh sněhovými. Ranní minima klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, chladněji na západě, tepleji na východě.

Od pátku do úterý k nám bude nejpravděpodobněji proudit chladný vzduch od východu. Počasí bude většinou polojasné až oblačné, ojediněle s přeháňkami, které budou nejčastěji sněhové. Noční teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -11 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. 

V druhé polovině příštího týdne očekáváme postupně oblačnou oblohu s dešťovými přeháňkami a teploty budou pozvolna stoupat. Noční teploty se dostanou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 5 až 9 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup