Zima od vyšších poloh, níže denní teploty i nad nulou

Zima od vyšších poloh, níže denní teploty i nad nulou
25.01.2015
Zimní charakter počasí vydrží od vyšších poloh, níže budou denní teploty často vystupovat nad nulu a v nižších polohách často srážky smíšené

Hned v pondělí, ukončí víkendové sněžení od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu a v úterý nové sněžení přinese od západu okluzní fronta, které bude přes naše území poté přecházet i ve čtvrtek.

V pondělí bude zpočátku polojasno, na východě Moravy až oblačno s doznívajícím sněžením. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a k večeru na západě Čech postupně se sněhovými přeháňkami, večer se sněžením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý bude zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. V nižších polohách můžou srážky přecházet ve sníh s deštěm. Ranní teploty klesnou v Čechách na 1 až -3 °C, na Moravě na -2 až -6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Ve středu bude polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Večer na západě přibývání oblačnosti se sněžením. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V pátek očekáváme zataženo se sněžením, během dne od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v horských oblastech srážky četnější. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačno a na sněhové pokrývce až na -9 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na -3 až 1 °C, v neděli na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. února, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu, s občasnými sněhovými přeháňkami, které budou v závěru týdne přecházet v nižších polohách ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou zpočátku na -3 až -7 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -3 až 1 °C, ke konci týdne na -1 až 3 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup