Zima nezima pokračuje

Zima nezima pokračuje
04.02.2018
Po dlouhé době se k nám vrátí alespoň trochu zimní teploty, noční minima budou klesat pod nulu, avšak ve dne, se na mnoha místech teploty vyhoupnou slabě nad nulu. Srážek bude málo, takže významnější nárůst sněhové pokrývky neočekáváme.

Ještě před pár dny to podle výstupů meteorologických modelů vypadalo s výhledem na nadcházející týden, co se týče zimních teplot velmi dobře, očekávaly se celodenní mrazy, i když téměř beze srážek. Čím jsme však těmto dnům blíže, tím se teploty pro dané období zvyšují a tak se dočkáme v noci mrazů, ale ve dne často teplot slabě nad nulou a celodenní mrazy tak vydrží jen na horách.

V pondělí bude většinou oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, k večeru postupně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V úterý zpočátku jasno až polojasno, postupně místy až oblačno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, ojediněle až na -12 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami nebo se slabým občasným sněžením, které může přechodně v nižších a středních polohách přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou ve středu na -2 až -6 °C a ve čtvrtek na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Od pátku do neděle očekáváme polojasno až oblačno, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na -2 až -6 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce, ojediněle až na -10 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. února, naznačuje polojasnou oblohu a jen ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -4 až -8 °C, postupně na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -3 až 1 °C, postupně na -1 až 3 °C.

frame-scrollup