Zima nás v příštím týdnu už nezastihne

Zima nás v příštím týdnu už nezastihne
30.04.2017
Během následujícího týdne se neobejdeme bez srážek, avšak nebudou tak intenzivní a sněhové jako v končícím týdnu. Teploty se většinou vyskytnou okolo 15 °C.

V pondělí začne v odpoledních hodinách počasí ovlivňovat zvlněná studená fronta, která v následujících dnech postoupí přes naše území. Bude zpočátku jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a k večeru na západě místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jihovýchodě až na 18 °C. Vát bude mírný, zpočátku místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Odpoledne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na jihovýchodě až na 17 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně měnit na severozápadní.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou ve středu na 7 až 3 °C a ve čtvrtek na 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jižní Moravě až na 19 °C. Ve čtvrtek očekáváme teploty většinou o 2 °C vyšší.

V pátek očekáváme zpočátku zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C, na jižní Moravě až na 19 °C.

Během víkendu očekáváme většinou oblačno, místy se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. května, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, uprostřed týdne místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 18 až 22 °C.

 

frame-scrollup