Zima nás trochu postraší

Zima nás trochu postraší
12.01.2018
Po delší době nás trochu postraší zima, denní maxima se přiblíží nule a z oblohy budou padat sněhové vločky, přechodně i v nižších polohách a noční minima se začnou dostávat pod bod mrazu.

V noci na sobotu bude oblačno, místy se slabými přeháňkami nebo s mrholením, od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti až na -4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Během dne se počasí výrazně nezmění, bude oblačno až zataženo, ojediněle polojasno. Místy se slabým deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh postupně smíšenými nebo sněhovými. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Noc na neděli přinese polojasnou oblohu, jen ojediněle až oblačno se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na 0 až -4 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Během dne nás čeká jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrznoucím mrholením. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, na východě až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, na jihozápadě až na 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jižní vítr.

V úterý očekáváme zataženo, od západu s deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách od 400 m srážky smíšené nebo sněhové, na Moravě srážky smíšené nebo dešťové jen v nejnižších polohách. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na západě Čech na 3 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, v Čechách až na 5 °C. Vát bude čerstvý vítr jižních směrů.

Ve středu očekáváme zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších a středních polohách přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. V dalších dnech očekáváme pozvolné ochlazování

frame-scrollup