Zima nás do konce roku nečeká

Zima nás do konce roku nečeká
27.12.2018
Počasí do konce roku nám už zimu nepřinese, denní teploty se budou pohybovat okolo 5 °C a v noci se jen ojediněle teploty dostanou pod nulu. Kromě hor se dočkáme většinou pouze dešťových srážek.

V pátek bude polojasno až oblačno, na severovýchodě až zataženo s ojedinělými přeháňkami nebo deštěm, od 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V sobotu se více zatáhne, čeká nás zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo se slabým deštěm, od 700 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -3 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Neděle přinese zataženou oblohu s deštěm nebo s přeháňkami, od 900 m, přechodně od 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne postupně ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, postupně čerstvý severozápadní vítr.

V pondělí na Silvestra očekáváme zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý na Nový rok očekáváme oblačno, ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

 

frame-scrollup