Zima ještě vydrží

Zima ještě vydrží
27.11.2023
Zimní charakter počasí bude pokračovat i v dalších dnech. V polohách mimo hory se sice přechodně teploty dostanou nad nulu, v noci však budou klesat pod bod mrazu a srážky se většinou budou vyskytovat ve formě sněžením.

V úterý bude zataženo s občasným sněžením, na horách místy i trvalejším. V nižších polohách přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, na jihu okolo 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, ojediněle až na -10 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, postupně od západu s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno s občasným sněžením, které bude zejména zpočátku přecházet ve středních polohách ve srážky dešťové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, postupně na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 4. prosince, naznačuje jasnou až polojasnou oblohu, v závěru týdne zataženo a místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, v závěru týdne na 1 až 5 °C.

frame-scrollup