Zima ještě nepoleví

Zima ještě nepoleví
05.02.2017
Zimní počasí se nás letos drží zuby nehty a nic se na tom nezmění ani v nadcházejícím týdnu, kdy sice téměř žádný sníh nepřipadne, ale teploty zůstanou pod nulou.

Počasí po většinu nadcházejícího týdne bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše, kolem které k nám bude proudit chladný vzduch od severovýchodu.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, zpočátku sněhovými jen na horách, postupně srážky smíšené místy už od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou v úterý na -2 až -6 °C a ve středu na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti až na -13 °C a denní teploty vystoupí v úterý na -4 až 0 °C a ve středu na -6 až -2 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude nadále pokračovat oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

Ani víkend nepřinese změnu počasí, očekáváme nadále oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až na 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. února, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, ke konci týdne místy až zataženo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou k -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí k -3 až 1 °C.

frame-scrollup