Zima ještě bude strašit

Zima ještě bude strašit
03.04.2021
Velikonoční pondělí bude poměrně teplé, ale větrné. Ukončí ho však studená fronta a začne na mnoha místech sněžit. Většina pracovního týdne pak bude chladnější a oteplení bychom se mohli dočkat v pátek. Každý den je šance na výskyt srážek.

V pondělí bude polojasno, od severozápadu až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, které budou postupně přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na jihovýchodě až na 16 °C . Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Od úterý do čtvrtku bude proměnlivá, spíše zvětšená oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením, v nižších polohách přechodně srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od pátku do neděle, očekáváme polojasno až oblačno, v závěru období až zataženo a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. dubna, naznačuje převážně zataženou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 12 až 16 °C.

 

frame-scrollup