Zima do konce roku nebude

Zima do konce roku nebude
25.12.2013
Do konce roku se zimního počasí nedočkáme, na horách to bude o trochu lepší, ale přívaly sněhu nás nečekají

Počasí ve čtvrtek od západu ovlivní zvlněná studená fronta, která přejde přes naše území k východu. Za frontou se obnoví příliv teplého vzduchu ve vyšších vrstvách atmosféry od jihozápadu. V sobotu začne počasí postupně od západu ovlivňovat další studená fronta, za kterou se do střední Evropy rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu, která by se mohla udržet po celý příští týden.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, postupně od západu s deštěm, na horách srážky postupně sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný, na Moravě a severních horách čerstvý jižní vítr, který bude k večeru slábnout. 

V pátek bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými, postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, chladněji na západě Čech. Vát bude mírný západní vítr.

V sobotu bude zpočátku polojasno až oblačno, odpoledne a k večeru od západu přibývání oblačnosti, místy s přeháňkami nebo s deštěm. Na Moravě zpočátku místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na západě chladněji.

V neděli očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. V nižších polohách místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V týdnu od pondělí 30. 1. očekáváme většinou polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která ojediněle vydrží po celý den. Při zvětšené oblačnosti ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, ke konci týdne na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C a ke konci týdne na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobý výhled počasí.

 

frame-scrollup