Zima? Do konce ledna asi ne

Zima? Do konce ledna asi ne
19.01.2020
Pokud vyhlížíte příchod zimního počasí a při každé aktualizaci meteorologických modelů a předpovědí zimu stále jen marně vyhlížíte, tak tento stav bude nadále pokračovat. Po víkendovém sněžení zejména na východě území, se totiž zimní počasí opět odmlčí.

Po víkendovém sněžení zejména na východě území, se totiž zimní počasí opět odmlčí. Sice v průběhu pracovního týdne budou noční minima klesat pod nulu, avšak srážek se téměř nedočkáme. Stav se změní od víkendu, kdy očekáváme příchod srážek, které by měly pokračovat i v následujícím týdnu, teploty však vystoupí nad nulu a to i v noci. Do konce ledna tak nyní nedáváme moc velkou naději na mrazivé počasí se sněžením.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami. Během dne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti až na -9 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, při nízké oblačnosti okolo -2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu zpočátku jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo s mrznoucími mlhami. Od severu přibývání oblačnosti a na severu místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti na -9 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti okolo -2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačnosti nebo mrznoucí mlhy. Ve čtvrtek zpočátku místy ještě velká oblačnost. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, při vyjasnění až na -8 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Během víkendu očekáváme počasí s velkou oblačností, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. ledna, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5  až 1 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 6 až 2 °C.

 

frame-scrollup