Zima během týdne ustoupí

Zima během týdne ustoupí
18.03.2018
Počasí se během týdne bude postupně vracet k jarnímu stavu, na koni týdne se denní maxima dostanou až k 10 °C.

Na začátku týdne bude nad naše území proudit nadále velmi studený vzduch od severovýchodu. Ve středu začne přes střední Evropu postupovat tlaková výše a pozvolna se bude oteplovat.

V pondělí a v úterý bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou v pondělí na -6 až -10 °C, v úterý na -7 až -3 °C a denní teploty vystoupí v pondělí na -3 až 1 °C a v úterý na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Ve středu bude polojasno, zpočátku ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na -1 až -5 °C a v pátek na 0 až -4 °C, denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 2 až 6 °C a v pátek na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -3 až 1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 5 až 9 °C a v neděli na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 26. března, naznačuje zpočátku polojasno, postupně od poloviny týdne zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 4 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 4 až 8 °C.

 

frame-scrollup