Závěr týdne bude poměrně teplý, příští týden naopak mrazivý

Závěr týdne bude poměrně teplý, příští týden naopak mrazivý
22.11.2018
Maximální denní teploty vzduchu se v tomto týdnu pohybovaly mezi 8 až 5 °C. O víkendu bychom mohli naměřit ještě o pár stupňů více. Ve vyšších polohách však stále hrozí ledovka a místy se objeví i sníh.

Zatímco příští týden přinese významné ochlazení, o víkendu budou teploty vzduchu poměrně vysoké. Dnes se jen výjimečně v odpoledních hodinách dostala rtuť teploměru nad 5 °C, v pátek si už mírně polepšíme. I přes převážně zataženou oblohu se denní teploty budou pohybovat mezi 3 až 7 °C. Dokonce se na horách a místy i v nížinách může přechodně ukázat i slunce. Zejména pak vrcholky Krkonoš a Šumavy ozáří pravděpodobně sluneční paprsky. Při protrhání nízké oblačnosti se jasná obloha objeví i na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. V sobotu se opět budou teploty dostávat až k 7 °C, ale častěji se objeví i déšť. Nad 1 000 metrů budou srážky smíšené či v podobě sněhu. V noci naměříme mezi 5 až 1 °C, od západu se bude postupně ochlazovat a teploty mohou spadnout i pod nulu.

V neděli se znova mírně oteplí. Přes den se očekávají teploty mezi 4 až 8 °C, ale stále bude obloha zatažená a ojediněle také spadnou slabé přeháňky. Meteorologové nadále varují před nebezpečím ledovky, která bude trápit řidiče i v příštím týdnu. Stejně tak by si měli dát lidé za volantem pozor na ranní mlhy a slabé mrholení, jež mohou namrzat.

Od pondělí bude na naše území pronikat studený vzduch ze severovýchodu a postupně se do střední Evropy dostane tlaková výše od severozápadu. Tento stav přinese změnu dosavadního, monotóního počasí. Ochladí se a přes den budou teploty kolísat kolem 0 °C, v maximech se dostanou k 3 °C. V noci můžeme naměřit až -8 °C. Srážky budou spíše ojedinělé a převážně ve formě sněhu.

frame-scrollup