Závěje, déšť a silný vítr

Závěje, déšť a silný vítr
04.01.2012
Ve čtvrtek závěje a sněhové jazyky, níže déšť a velmi silný vítr

Během čtvrtka bude přes naše území postupovat výrazný frontální systém, za kterým k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu. Díky němu se na celém území budou vyskytovat trvalejší srážky, které budou od vyšších poloh sněhové. V nižších polohách očekáváme srážkové úhrny až kolem 20 mm a na horách až 40 cm nového sněhu. V noci na čtvrtek se přidá silný vítr o nárazech až 100 km/hod a na horách budou nárazy dosahovat rychlosti až 140 km/hod.

Od vyšších poloh se tak budou tvořit sněhové jazyky a závěje. Kombinace nového sněhu a silného větru bude způsobovat komplikace jak v dopravě, tak i na energetických zařízeních.

Z tohoto důvodu vydal ČHMÚ výstrahu pro celé území na sněhové jazyky, závěje, novou sněhovou pokrývku a velmi silný vítr. Speciálně pro kraj Ústecký platí výstraha na extrémně silný vítr. Platnost výstrah je po celý den 5. 1. 2012.

Nejvyšší denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 1 až 5 °C.

V pátek bude pokračovat počasí se zataženou oblohou, přidají se občasné srážky, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené. Nejvyšší teplota vyšplhá na 0 až 4 °C. Vát bude nadále čerstvý, na horách silný severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup