Zaprší hlavně v Čechách

Zaprší hlavně v Čechách
24.04.2019
Na zvlněné studené frontě, která začne v pátek ovlivňovat naše území, se vyskytnou srážky zejména v Čechách, na Moravě jen ojediněle. Letošní duben tak bude ve statistikách působit jako hodně suchý měsíc.

Během včerejšího dne se nad naše území dostávaly srážky od jihu, které se dostaly hlavně nad Moravu a místy i na východ Čech. Srážky však nebyly nijak výrazné a většinou se pohybovaly do 4 mm. Vliv na vegetaci bude z těchto srážek velmi malý a ani tyto srážky nesníží půdní sucho.

srážky za úterý

Množství spadlých srážek (ČHMÚ)

Ve čtvrtek nás čeká další suchý a horký den, na obloze bude jasno až polojasno a jen ojediněle se můžou při přechodně zvětšené oblačnosti vyskytnout přeháňky. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C, v Čechách až na 28 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý jižní vítr.

Srážek bychom se měli dočkat v pátek, kdy bude přes naše území přecházet zvlněná studená fronta. Zpočátku bude ještě skoro jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a zejména v Čechách s deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami, na Moravě srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na západě Čech okolo 21 °C. Vát bude mírný jihozápadní, na Moravě čerstvý jižní vítr. Nedostatek jarní vláhy tak bude na značné části území nadále přetrvávat.

 

frame-scrollup