Zaprší, čeká nás deštivý týden

Zaprší, čeká nás deštivý týden
13.05.2018
Po dlouhém období sucha, se v nadcházejícím týdnu konečně dočkáme deštivějšího počasí, déšť by měl zejména od úterý do čtvrtku vydatněji zalít celou republiku.

Počasí po většinu pracovního týdne bude ovlivňovat tlaková níže nad střední Evropou, díky které se u nás budou vyskytovat četné srážky, která bude postupovat pozvolna k severovýchodu, v pátek se k nám postupně rozšíří od severozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu.

V pondělí zpočátku jasno až polojasno, postupně až oblačno a zejména na jižní polovině území ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý východní vítr.

V úterý nás čeká oblačno až zataženo, postupně s deštěm nebo s přeháňkami, zejména na Moravě místy srážky vydatnější. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 20 až 24 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. května, naznačuje zpočátku polojasno, ojediněle s přeháňkami, ke konci týdne přechodně i oblačno a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 10 až 6 °C, postupně na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 20 až 24 °C, postupně na 21 až 25 °C.

 

 

 

frame-scrollup