Začne pršet, na horách sněžit

Začne pršet, na horách sněžit
31.10.2021
Počasí beze srážek končí, už na začátku týdne se k nám začnou od západu nasouvat srážky, které budou přecházet na hřebenech hor ve sněžení. Nejvíce pršet by mělo ve čtvrtek.

V pondělí bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Od západu přibývání oblačnosti na zataženo a odpoledne od západu s deštěm. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr, který bude slábnout a stáčet se na západní.

V úterý a ve středu bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor i sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku i srážky trvalejší a vydatnější. Na hřebenech hor se sněžením. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. listopadu, naznačuje zpočátku polojasnou, postupně oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

frame-scrollup