Začátek února až s 13 °C

Začátek února až s 13 °C
30.01.2020
Začátek posledního zimního měsíce, bude připomínat spíše dubnové teploty, kdy v sobotu očekáváme maxima až okolo 13 °C. K tomu se přidá občasný déšť a čerstvý západní vítr.

V čerstvém západním proudění budou přes naše území přecházet jednotlivé frontální systémy. V noci na sobotu nás čeká oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 8 až 4 °C. Vát bude mírný západní vítr. Sobota bude oblačná až zatažená, postupně od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli zpočátku zatažená, od západu s deštěm nebo s přeháňkami. Postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 7 až 3 °C. Vát bude čerstvý západní vítr. V neděli zpočátku oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Během dne od západu přibývání oblačnosti na zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor i sněhovými. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý západní vítr. 

Podobné počasí s vysokými teplotami a se srážkami bude pokračovat i v průběhu pondělí, v úterý se začne během dne díky přílivu studenějšího vzduchu ochlazovat a sníh se postupně přesune z horských oblastí i do středních poloh

frame-scrollup