Začátek týdne zahrozí zimou

Začátek týdne zahrozí zimou
29.10.2017
Začátek nadcházejícího týdne zahrozí přicházející zimou, ve zbytku týdne se však denní maxima vrátí do okolí 10 °C a bude se střídat zmenšená oblačnost se zvětšenou a s přeháňkami.

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, od 500 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který začne během odpoledne slábnout.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně místy s přeháňkami, zpočátku od 600 m, postupně od 1000 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou v úterý na 2 až -2 °C a ve středu na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 4 až 8 °C a ve středu na 7 až 11 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ve čtvrtek od severozápadu přechodně až zataženo a místy s přeháňkami, od 1100 m sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 7 až 2 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 10 až 14 °C, na severovýchodě okolo 8 °C a v pátek na 8 až 12 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, v neděli pak oblačno až zataženo a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Na hřebenech hor postupně sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 5 až 1 °C a v neděli na 7 až 3 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 10 až 14 °C a v neděli na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 6. října, naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohu, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se může udržet po celý den. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy s přízemními mrazíky a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 4 až 8 °C.

frame-scrollup