Začátek týdne větrný, zima se ke slovu nepřihlásí

Začátek týdne větrný, zima se ke slovu nepřihlásí
07.02.2016
Počasí u nás bude nadále ovlivňovat západní proudění s frontálními systémy, teploty zůstanou vysoké

Nadále bude počasí ovlivňovat západní proudění s jednotlivými frontálními systémy. Teploty budou nadále nadnormálně vysoké.

V pondělí bude oblačno až zataženo, zpočátku přechodně místy i polojasno. Srážky zpočátku jen místy na východě Moravy, během odpoledne od západu občasný déšť nebo přeháňky. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku místy až polojasno a zejména dopoledne místy s přeháňkami. V Čechách místy déšť nebo přeháňky, na hřebenech hor postupně srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, od západu s deštěm, který bude postupně od vyšších poloh přecházet ve sněžení. Odpoledne od západu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, na západě okolo 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách se sněžením. Ve čtvrtek zpočátku místy ještě polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 3 až 7 °C a v neděli na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 15. února, naznačuje polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C a postupně na 3 až 7 °C.

 

frame-scrollup