Začátek týdne studený, o víkendu k 15 °C

Začátek týdne studený, o víkendu k 15 °C
23.03.2014
Začátek týdne deštivý a chladný, k víkendu se počasí zlepší a teploty porostou k 15 °C

Začátek týdne bude ještě pod vlivem zvlněné studené fronty, která přechází přes naše území v neděli a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. V pondělí bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. V Čechách místy srážky smíšené už od vyšších poloh. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. V úterý bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením, v Čechách místy srážky smíšené už od vyšších poloh. K večeru ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, ve středu ojediněle při zmenšené oblačnosti až na -4 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 8 až 12 °C, ve čtvrtek na 10 až 14 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, místy přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Výhled na následující týden (od 31. 3.) naznačuje polojasnou oblohu, v druhé polovině přechodně až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou k 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 10 až 14 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup