Začátek týdne slunečný a teplý, od středy déšť

Začátek týdne slunečný a teplý, od středy déšť
22.03.2015
Počasí na začátku týdne bude slunečné a teplé, od poloviny týdne se zatáhne, přidá se déšť a teploty mírně klesnou

Na začátku týdne k nám díky tlakové výši začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Od středy pak počasí začne ovlivňovat brázda nízké tlaku vzduchu, která se začne nasouvat do střední Evropy od západu, a která k nám přinese počasí se zvětšenou oblačností, se srážkami a ochlazení.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude zpočátku jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno až oblačno, během dne postupně až zataženo a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty vystoupí na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

V pátek očekáváme zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, v neděli pak přibývání oblačnosti a na západě místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 30. března, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 6 až 10 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup