Začátek týdne s tropy

Začátek týdne s tropy
18.06.2012
Týden začne až s tropickými teplotami, místy se přidají bouřky

Začátek týdne začne na části našeho území s tropickými teplotami, místy se budou přidaávat i bouřky. Dnes, tedy v pondělí bude jasno až skoro jasno, v odpoledních hodinách v Čechách při přechodně zvětšené oblačnosti místy s přeháňkami a s bouřkami, jinde srážky a bouřky jen ojediněle. Nejvyšší teploty vystoupí na 28 až 32 °C.

V úterý se počasí o trochu zhorší, bude zpočátku polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami, postupně bude oblačnosti i srážek ubývat. Ranní minima klesnou na 18 až 14 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí v Čechách na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až na 31 °C.

Středa bude posledním dnem, kdy se teploty dostanou na části území nad 30 °C, sice ve čtvrtek se taky může teplota dotknout 30 °C, výrazně však tuto hranici nepřekoná a začne se ochlazovat. Ve středu očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami, místy přechodně se zmenšenou oblačností. Ranní minima klesnou na 18 až 14 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí v Čechách na 24 až 29 °C, na Moravě až na 32 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

zahradni teploměry

frame-scrollup