Začátek týdne s deštěm

Začátek týdne s deštěm
24.06.2013
Začátek týden bude deštivý, spadne až 70 mm srážek, na horách na Moravě až 120 mm

Počasí na začátku týdne bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad střední Evropou. Dnes, tedy v pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, místy se budou vyskytovat vydatnější a trvalejší srážky, ojediněle i bouřky. Očekávané srážkové úhrny budou do 25 mm. Denní teplota vystoupí na 13 až 17 °C, na Moravě na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V noci na úterý bude zataženo s deštěm, místy vydatnějším a trvalejším. Na západě Čech srážek méně. Teplota klesne na 13 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Během úterý bude zataženo s deštěm, místy vydatnějším a trvalejším. Na západě Čech srážek méně. Očekávané srážkové úhrny budou do 25 mm, na horách úhrny vyšší. Teplota vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Díky očekávaným srážkám, vydal ČHMÚ výstrahu na vydatný déšť pro kraj Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký a Liberecký. Výstrahu na velmi vydatný déšť pro kraj Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Výstrahu na extrémní srážky pro kraj Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Povodňová pohotovost a povodňové ohrožení je v platnosti pro kraj Jihočeský. Od pondělí do úterního večera by měla napršet většinou mezi 30 až 70 mm. Nejvíce pršet by mělo na návětří Jeseníků a Beskyd, kdy od pondělka do středy jsou očekávány srážky mezi 90 až 120 mm srážek. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup