Začátek týdne přinese ideální květnové počasí

Začátek týdne přinese ideální květnové počasí
24.05.2020
Začátek týdne bude připomínat ideální květnové počasí, denní teploty okolo 15 °C a občasné přeháňky nebo občasný déšť s nočními teplotami nad 5 °C. V závěru týdne však začnou teploty opět stoupat.

Na začátku týdne k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu. V pondělí bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Odpoledne od severozápadu ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude oblačno, místy s přeháňkami. K večeru ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu zpočátku polojasno, postupně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Večer na severozápadě místy s deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zpočátku velkou oblačnost a místy s přeháňkami. Postupně polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 1. června, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu a zejména v odpoledních hodinách místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, postupně na 23 až 27 °C.

frame-scrollup