Začátek týdne bohatý na srážky

Začátek týdne bohatý na srážky
29.02.2020
První březnový týden je v meteorologii považován za první jarní týden a tomu bude i odpovídat počasí, teploty se ve dne budou šplhat nad 5 °C a v noci se dostane rtuť teploměru do mínusových hodnot jen málokdy.

První polovinu pracovního týdne budou ovlivňovat od západu postupující frontální systémy, díky tomu bude počasí poměrně bohaté na srážky, na hřebenech hor se díky tomu bude ještě navyšovat sněhová pokrývka.

V pondělí bude zpočátku zataženo až oblačno, zejména na východě s deštěm nebo s přeháňkami. Postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Na hřebenech hor srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Úterý bude zatažené  s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na hřebenech hor, postupně od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu oblačno až zataženo, na západě zpočátku místy i polojasno. Na Moravě místy s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením nebo s deštěm se sněhem. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou až polojasnou oblohu, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 9. března, naznačuje polojasnou, přechodně až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až -1 °C, postupně na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 9 až 13 °C.

 

 

frame-scrollup