Začátek školy přinese proměnlivé počasí

Začátek školy přinese proměnlivé počasí
03.09.2017
Školáky přivítá první školní týden proměnlivým počasím, počasí bude jak se zmenšenou oblačností, tak zatažené s přeháňkami nebo s deštěm. Ranní minima okolo 10 °C a maxima většinou slabě nad 20 °C.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na severovýchodě území přechodně až zataženo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý se nad naše území rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, bude jasno až polojasno, na východě Moravy místy až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Středu ovlivní od západu studená fronta, bude oblačno, přechodně místy až zataženo, od západu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na jižní Moravě okolo 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Během víkendu očekáváme většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami nebo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. září, naznačuje v první polovině týdne oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, v druhé polovině postupně jasno až polojasno a už jen s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 24 °C.

 

frame-scrollup