Začátek listopadu přinese klasické listopadové počasí

Začátek listopadu přinese klasické listopadové počasí
03.11.2019
Teploty nad 10 °C vystoupí jen na začátku týdne, v samém jeho závěru se na horách opět objeví sněhové vločky a teploměry ukážou nanejvýš 9 °C. Noční mrazy by se během následujícího týdne neměly vyskytnout, ale teploty budou velmi blízko nule.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Během dne přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí 9 až 13 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Čtvrtek a pátek budou ve znamení polojasné oblohy, ráno a dopoledne místy s mlhami nebo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

S víkendem se počasí pokazí, bude zataženo a místy se přidají občasné přeháňky nebo občasný déšť, který bude na hřebenech hor přecházet ve srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. Listopadu, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v druhé polovině týdne většinou malou oblačnost beze srážek s možností výskytu mlh nebo nízké oblačnosti. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 4 až 0 °C a denní maxima vystoupí na 4 až 8 °C.

frame-scrollup