Začátek a konec týdne se srážkami

Začátek a konec týdne se srážkami
22.10.2017
Na začátku a na konci týdne nás čeká zvětšená oblačnost se srážkami, které na hřebenech hor budou přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové

Počasí v pondělí bude zejména na Moravě ještě ovlivňovat zvlněná studená fronta, v dalších dnech nás  bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, kterou vystřídá postupně v pátek tlaková níže se středem nad severní Evropou.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od 1200 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, ve středu v Čechách až na 17 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ráno místy mlhy. V pátek postupně od severu až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 30. října, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, během týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Na hřebenech hor i srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku 8 až 4 °C, postupně na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 5 až 9 °C.

frame-scrollup