Z kraje týdne slunečno, od čtvrtku přeháňky

Z kraje týdne slunečno, od čtvrtku přeháňky
19.04.2015
První polovina týdne bude slunečná, od čtvrtku přibývání oblačnosti a srážek, teploty porostou na 20 °C

Teploty se budou během týdne pozvolna zvyšovat. Počasí bude zpočátku slunečné, ke konci týdne bude přibývat oblačnosti a srážek.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, na Moravě místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou v úterý na 5 až 1 °C, ve středu na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne postupně přibývání oblačnosti a během odpoledne místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

V pátek a v sobotu očekáváme oblačno až polojasno, přechodně místy až zataženo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, v pátek na východě území místy až na 20 °C.

V neděli očekáváme zpočátku oblačno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti až na zataženo. Zpočátku ojediněle s přeháňkami, odpoledne od západu postupně s deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. dubna, naznačuje většinou oblačnou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 4 až 8 °C, uprostřed týdne na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C uprostřed týdne na 11 až 15 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup