Z kraje týdne slunečno a 14 °C, od středy ochlazení

Z kraje týdne slunečno a 14 °C, od středy ochlazení
08.03.2015
Začátek týdne přinese slunečnou oblohu s teplotami do 14 °C, ve středu se se studenou frontou mírně ochladí a přibude oblačnost a přeháňky

Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch. Ve středu přinese změnu počasí studená fronta, za kterou se mírně ochladí.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, přechodně místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu očekáváme zpočátku oblačno, od severozápadu s přeháňkami, ojediněle s občasným deštěm, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude slabý severní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno, na severovýchodě území zpočátku až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

V pátek očekáváme zpočátku polojasno, během odpoledne přibývání oblačnosti a zejména v Čechách s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

V sobotu a v neděli očekáváme většinou oblačno, v sobotu v Čechách zpočátku s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. března, naznačuje polojasnou oblohu, v záběru týdne přibývání oblačnosti s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C,  postupně na 8 až 12 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup