Z kraje týdne deštivo, pak polojasno a 25 °C

Z kraje týdne deštivo, pak polojasno a 25 °C
21.06.2015
Nový týden přinese zpočátku ještě oblačné počasí s deštěm a nižší teploty, během týdne ubývání oblačnosti, srážek a růst teplot k 25 °C

Počasí v nadcházejícím týdnu bude zpočátku ještě s velkou oblačností a s častými srážkami, ke konci týdne bude oblačnosti a srážek ubývat a teploty se postupně zvýší k 25 °C.

V pondělí bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne místy srážky trvalejší. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 17 až 21 °C, na Moravě na 19 až 23 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, k večeru ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, ve středu na severozápadě Čech okolo 17 °C.

V pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. V neděli pak během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v sobotu na 13 až 9 °C, v neděli na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 22 až 26 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. června, naznačuje skoro jasno až polojasno, na začátku týdne ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 21 až 25 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup