Vysoké teploty ukončí hned v pondělí studená fronta

Vysoké teploty ukončí hned v pondělí studená fronta
11.06.2017
Pondělní horko ukončí studená fronta, za kterou se mírně ochladí. Srážek se dočkáme jen na začátku a na konci týdne.

V pondělí přejde přes naše území od západu studená fronta, zpočátku bude polojasno až oblačno, od severozápadu postupně místy až zataženo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C, na jihu až na 33 °C. Vát bude mírný jižní vítr, který se postupně stočí na západní a zesílí až na čerstvý.

Za studenou frontou se nad naše území rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Od úterý do čtvrtku bude polojasno, přechodně místy až oblačno, na severovýchodě ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C, ve čtvrtek na 23 až 27 °C. Vát bude většinou mírný severozápadní vítr.

Od pátku do neděle bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Během soboty a neděle postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí v pátek na 23 až 27 °C, během víkendu na 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. června, naznačuje většinou oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C, uprostřed týdne na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 19 až 23 °C.

frame-scrollup