Výška sněhové pokrývky

Výška sněhové pokrývky
23.01.2013
Sněhová pokrývka se vyskytuje téměř na celém území, na horách okolo 70 cm

Sněhová pokrývka se vyskytuje na téměř celém našem území, výjimku tvoří některé části měst, kde to není způsobeno nedostatkem sněžení, ale městským teplem, takže se sníh neudržel. Nejvyšší sněhovou pokrývku přírodního sněhu hlásí Lysá hora, kde leží 75 cm. Sněhová pokrývka přírodního sněhu v rozmezí 60 až 70 cm se vyskytuje na většině nejvyšších pohoří na našem území, takže hory jsou zásobeny sněhem dostatečně. V oblastech středních nadmořských výšek, se pohybuje sněhová pokrývka nejčastěji mezi 10 až 20 cm, v oblasti nížin do 10 cm.

Uvádíme několik stanic s přírodním sněhem: Lysá hora 75 cm, Šerák 69 cm, Churáňov 36 cm, Luční Bouda 71 cm, Cínovec 19 cm, Ostrava - Mošnov 17 cm, Holešov 7 cm, Brno 4 cm, Pardubice 3 cm, České Budějovice 22 cm, Plzeň 10 cm, Karlovy Vary 6 cm, Liberec 20 cm, Praha 8 cm.

V dalších dnech do konce tohoto týdne už moc sněhu nenapadne, slabé sněhové přeháňky se budou vykytovat většinou jen ojediněle. V příštím týdnu bude srážek sice přibývat, ale teploty se budou postupně dostávat během dne nad nulu, takže sníh bude v nižších a středních polohách odtávat. Ve vyšších a horských polohách bude nadále sníh přibývat. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup