Výrazně se oteplí, v sobotu k 10 °C

Výrazně se oteplí, v sobotu k 10 °C
07.01.2015
V dalších dnech se výrazně oteplí, teploty porostou v sobotu k 10 °C a bude silný vítr

Konec týdne bude velmi bohatý na frontální systémy, které budou postupně přecházet přes naše území. Charakter počasí se tak bude velmi rychle měnit.

Ve čtvrtek bude zataženo, zpočátku na východě území se slabými sněhovými přeháňkami. Odpoledne a k večeru od severozápadu s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ojediněle srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na Moravě na -5 až -9 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na Moravě na -3 až 1 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek bude zpočátku zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky sněhové. Postupně ustávání srážek. Během odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti na zataženo s deštěm, který se bude vyskytovat ve všech polohách. Ranní teploty klesnou v Čechách na 3 až -1 °C, na Moravě na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V sobotu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, odpoledne a k večeru slábnutí srážek. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný západní vítr.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, zpočátku jen na horách sněhovými, postupně sněhovými ve všech polohách. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude čerstvý západní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup