Výrazně se ochladí, ve dne k 10 °C a na horách začne sněžit

Výrazně se ochladí, ve dne k 10 °C a na horách začne sněžit
02.10.2016
Počasí už bude typické podzimní, celkový ráz budou určovat tlakové níže, díky kterým nás čeká velká oblačnost s deštěm nebo s přeháňkami a s velmi nízkými teplotami, které přinesou do horských oblastí první letošní sněžení.

Počasí během nadcházejícího týdne už bude typické podzimní, celkový ráz budou určovat tlakové níže, díky kterým nás čeká velká oblačnost s deštěm nebo s přeháňkami a s velmi nízkými teplotami, které přinesou do horských oblastí první letošní sněžení.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během úterý bude zataženo, od severovýchodu s deštěm. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude čerstvý severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Místy se vyskytnou přízemní mrazíky.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách zpočátku srážky smíšené. Během víkendu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 10. října, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, v druhé polovině týdne s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 9 až 13 °C, postupně na 13 až 17 °C.

 

frame-scrollup