Výrazně se ochladí, až o 20 °C a bude sněžit

Výrazně se ochladí, až o 20 °C a bude sněžit
19.03.2020
Čtvrteční maximální teploty se vyhouply ojediněle až na 20 °C, o víkendu už bude vše jinak a i do středních poloh se vrátí sněhové vločky a noční teploty klesnou až na -9 °C, ve dne vystoupí slabě nad nulu

Od severozápadu začne počasí výrazně ovlivňovat studená fronta. V noci na sobotu bude zataženo, od severu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou od středních poloh přecházet od severu ve sněhové. Teploty klesnou na 4 až 0 °C, na jihu okolo 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr. Během dne zpočátku zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh se sněžením nebo s deštěm se sněhem. Od severu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Noc na neděli bude jasná až polojasná, teploty klesnou na -5 až -9 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Během neděle nás čeká zpočátku jasná až polojasná obloha, přechodně místy až oblačno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

 

 

frame-scrollup