Výrazné oteplení v půlce týdne

Výrazné oteplení v půlce týdne
13.02.2021
Krásné zimní počasí posledních dní skončí v polovině týdne, teploty budou postupně stoupat místy až nad 5 °C a srážky kromě nejvyšších poloh budou často dešťové.

V pondělí bude polojasno, od západu přibývání oblačnosti a v Čechách večer se sněžením. Ranní teploty klesnou na -10 až -14 °C, při vyjasnění až na -18 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, na jihozápadě Čech i srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C, na jihozápadě na 2 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve středu bude zataženo s občasným sněžením, které bude od jihozápadu přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou od 0 °C na jihozápadě po -8 °C na severovýchodě. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm, na hřebenech hor se sněžením. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou oblohu, místy s dešťovými přeháňkami. V neděli ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 22. února, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 1 až 5 °C.

 

 

frame-scrollup