Výrazné ochlazení za studenou frontou, pozor na srážky

Výrazné ochlazení za studenou frontou, pozor na srážky
11.06.2014
Přecházející studená fronta přinese výrazné ochlazení s intenzivním srážkami a bouřkami

Dnes, tedy ve středu bude počasí od severozápadu postupně ovlivňovat studená fronta, která přinese výraznou změnu počasí. Zpočátku jasná nebe skoro jasná obloha, postupně odpoledne od severozápadu v Čechách přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle srážky a bouřky intenzivnějšího charakteru s možností krupobití. Na Moravě přeháňky a bouřky jen ojediněle. Denní teploty vystoupí ještě na 31 až 35 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který bude v bouřkách zesilovat. 

Ve čtvrtek už bude počasí oblačné a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Ojediněle se vyskytnou intenzivní srážky a bouřky s možností krupobití. Odpoledne a k večeru od severu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C, na jižní Moravě až na 29 °C.  Vát bude mírný severní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup