Výhled počasí na další dny

Výhled počasí na další dny
19.12.2012
Vánoce budou místy bílé, Štědrý den očekáváme mrazivý s malou oblačností

Nejčastější otázkou, kterou nám v těchto dnech píšete je, jaké bude počasí v období Vánoc a zejména Štědrého dne. Do té doby však je na poměry meteorologie ještě poměrně dlouhá doba, ale den za dnem nabírá předpověď jistějších rysů. Ještě včera byla šance na blátivý, nebo bílý Štědrý den 1:1, dnes je již předpověď optimističtější ve prospěch bílé varianty, má to ale své ale, protože pondělí očekáváme mrazivé počasí beze srážek, takže do té doby musí nasněžit, což je na mnoha místech pravděpodobné, ale očekáváme do té doby jen srážky nižších úhrnů, takže se bude jednat o poprašek.

Pojďme se podívat, jak to bude s počasím v dalších dnech. Ve čtvrtek bude většinou polojasno až oblačno, jen místy přechodně zatažená obloha se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní minima klesnou na -1 až -5 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, od jihozápadu postupně se sněžením, nebo deštěm se sněhem. V nižších oblastech přechodně déšť. Na severovýchodě zpočátku zmenšená oblačnost. Ranní minima klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti až na -7 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V sobotu a v neděli bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, které budou v sobotu v Čechách v nižších polohách smíšené, nebo dešťové. Zejména v neděli během dne ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní minima klesnou v sobotu na 0 až -4 °C, v neděli na -1 až -5 °C, na východě až na -7 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí v sobotu na -2 až 2 °C, v neděli na -3 až 1 °C.

V pondělí, na Štědrý den očekáváme skoro jasno až polojasno, beze srážek. Ranní minima klesnou na -3 až -7 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

V dalších dnech očekáváme postupný návrat denních teplot k nule a nočních slabě pod nulu, obloha bude oblačná, s občasnými přeháňkami. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti.

 

frame-scrollup