Výhled počasí do Vánoc, bude hodně teplo

Výhled počasí do Vánoc, bude hodně teplo
13.12.2015
Počasí do začátku Vánoc očekáváme nadále nezvykle teplé s občasnými s přeháňkami nebo s občasným deštěm

I v nadcházejícím týdnu bude pokračovat nezvykle teplé počasí, které přinese i teploty okolo 10 °C. Očekáváme, že teplé počasí vydrží i do začátku Vánoc. Charakter počasí budou tvořit jednotlivé frontální systémy, takže bude přetrvávat velká oblačnost s občasným deštěm nebo s přeháňkami.

V pondělí bude oblačno až polojasno, přechodně místy až zataženo, ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou ve středu na 3 až -1 °C a ve čtvrtek na 5 až 1 °C, na Moravě na -1 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 2 až 6 °C a ve čtvrtek v Čechách na 6 až 10 °C, na Moravě na 1 až 5 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deště, během soboty a neděle postupně ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. prosince, naznačuje polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, na Štědrý den na 5 až 1 °C a na konci týdne na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, na Štědrý den na 4 až 8 °C a na konci týdne na 2 až 6 °C.

 

frame-scrollup