Výhled počasí do Vánoc

Výhled počasí do Vánoc
08.12.2010
Do Vánoc to zatím nevypadá na žádné oteplování, a Vánoce můžou být bílé

Počasí na příštích 14 dní má zimní charakter a pro začátek Vánoc to zatím na oblevu nevypadá. Počasí ve čtvrtek a v pátek dostane opět zimní charakter, teplota se během dne dostane na hodnoty -4 až 0 °C a k tomu se bude vyskytovat občasné sněžení. Během víkendu se ale opět oteplí a denní maxima vystoupí na -2 až +3 °C. K tomu se přidají srážky, které budou převážně smíšené.

Od pondělí ale začne do střední Evropy proudit chladný vzduch, takže se začne postupně ochlazovat. Během pondělí se denní maxima budou pohybovat mezi -5 až -1 °C, v dalších dnech kolem -7 až -3 °C a v noci kolem -11 °C. Počasí bude oblačné až zatažené se sněhovými přeháňkami. Během víkendu očekáváme více oblačnosti se sněžením, teplota ale zůstane nízko, kolem -5 °C.

Během dalšího týdne se Štědrým dnem zatím předpokládáme většinou zataženou oblohu se sněhovými přeháňkami a s teplotou -7 až -3 °C a v noci kolem -10 °C. Štědrý den, by tak mohl být podle nynějších předpokladů mrazivý a na sněhu. Do tohoto dne je ale ještě daleko, proto budeme tuto předpověď postupně zpřesňovat.

frame-scrollup