Výhled na víkend

Výhled na víkend
16.08.2012
Počasí během víkendu bude slunečné, teploty místy až tropické

Počasí ve čtvrtek a ještě i v pátek ráno bude ovlivňovat rozpadající se studená fronta nad naším územím, poté převezme hlavní slovo tlaková výše, která přes víkend udrží slunečné počasí. Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno, postupně od západu bude přibývat oblačnosti na oblačno až zataženo a v odpoledních hodinách se zejména na západě Čech bude vyskytovat občasný déšť, nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

V noci na pátek bude frontální oblačnost a srážky postupovat k severovýchodu, ale nad naším územím se bude rozpadat, během noci bude od západu ubývat oblačnosti na polojasno. Noční teplota klesne na 15 až 11 °C. Během pátku bude na většině území skoro jasno až polojasno, na východě ještě zpočátku oblačno s doznívajícími přeháňkami. Nejvyšší teplota vystoupí na 23 až 27 °C.

V sobotu i v neděli bude jasno až polojasno, ráno ojediněle s mlhami. Noční teploty klesnou na 15 až 11 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí v sobotu na 24 až 28 °C, v neděli na 27 až 31 °C. Během víkendu bude vát jen slabý proměnlivý vítr, takže i pocitová teplota bude vysoká. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup